Profesyonel Thai masajı | Evde Masöz ile Özel Masaj Keyfi 

Profesyonel Thai masajı

Thai masajı, özü itibariyle germe ve bası hareketlerini barındıran, Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bir masaj tekniğidir.Altmış çeşit çekme, germe, esnetme ve bası hareketi bulunan bu teknik ile bir buçuk saatten dört saate kadar masaj uygulaması yapılabilmektedir.

Masaj esnasında yapılan hareketler ciddi anlamda rahatsızlık yaratsa da, uygulama sonrasında kişi üzerinde oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Yöntem, enerji hatlarına yumuşak basının ve pasif esneme hareketlerinin uygulanması ile gerçekleştirilir.Alanında uzman terapistler, belirli noktalara baş parmakları, elleri ve ayakları ile bası yaparlar.Bu sayede vücudun enerji akımı canlanır, esnekliği artar , iç organlar uyarılır ve bedenin enerji sistemi dengelenir.Masaj tekniğinde toplamda dört pozisyon yer almaktadır.

Uygulama sırasında masaj yaptıranın giyinik kaldığı gerçeği çoğu hastayı şaşırtır. Adından da tahmin edilebileceği gibi, Geleneksel Thai Masajı’nın kökenleri Yoga geleneklerinde yatar. Birçok hareket öğeleri ile çalışıldığından masajı yapan ve yaptıranın giyinik olması rahatlık sağlar.

Thai Masajı geleneksel olarak yerde bir minderin üzerinde uygulanır. Masör ve hasta aynı düzlemdedir. Bu, uygulayanın tüm vücut ağırlığını en uygun şekilde masajda kullanmasına; basınç, güç ve enerjinin tam olarak aktarılması ile üst düzey bir tedavi faydası sağlanmasına olanak verir.

Sırt bölgesinde yaşanan kasılma ve ağrılar için en ideal çözüm doğru sırt masajı uygulamasıdır.Özellikle yanlış yatak seçimine bağlı ağrılar karşısında yatak değiştirmek veya ortopedik ürünler kullanımı Evde Thai Masajı, ağrıların dindirilmesi konusunda yetersiz kalabilmektedir. İşte bu gibi durumlarda en ideal çözüm profesyonel bir masöz tarafından uygulanacak sırt masajı olacaktır. Herhangi bir ilaç kullanılmasına gerek kalmadan, fiziksel ve düşünsel olarak rahatlamanızı sağlayacak sırt masajı uygulamalarında çeşitli yağlar kullanılabilmekle birlikte, hiçbir kaydırıcı ürün kullanılmadan da yapılabilmektedir. 

Masaj yaklaşık olarak 30 dk sürmektedir. Uzak doğu geleneklerinin bilgi birikimi ve bitkisel özel yağlarla desteklenen bu masaj yönteminde vücudun sert bölgeleri ovularak kan dolaşımı hızlandırılır ve vücut rahatlatılır.