Profesyonel İsveç masajı | Evde Masöz ile Özel Masaj Keyfi 

Profesyonel İsveç masajı

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.

Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Profesyonel masöz ve masörler vücudun belirli bölgelerine ya da tamamına uyguladıkları İsveç masajı ile kan dolaşımını hızlandırır, bu sayede dokuların ve hücrelerin canlanmasını sağlarlar. Böylece masaj yaptıran kişi gün boyu yaşamış olduğu stresten uzaklaşır ve yorgunluk hissi yerini rahatlamaya bırakır. İsveç masajı, yorgunluktan kurtulmak amacıyla güne zinde başlamak için tercih edilen en yaygın masaj türüdür. Masaj yapılan ortamın rahat ve keyifli olması gerekir, masaj bittikten sonraysa kişinin kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesi oldukça önemlidir. İsveç masajı genellikle masaj yağı kullanılarak yapılsa da kişinin isteğine bağlı olarak masajda kayganlaştırıcı malzemede kullanılabilir.

Ters etki yaratabileceği ya da müşterinin dokunulmasını istemediği alanlar dışındaki yerlere bütünsel bir vücut masajı uygulanır. Masajın yapılışını kolaylaştırmak için aromalı ya da kokusuz yağ veya losyonlar kullanılır. Her seans genellikle 30–60 dakika kadardır. Müşterinin tercihlerine göre bir masaj seansında aşağıdaki temel tekniklerin hepsi ya da birçoğu kullanılır.

İsveç masajı mutlu son klasik masaj değildir daha çok sportif masaj olarak bilinir, dolaşım hızını arttırarak dokuları-hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak; rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir.

İsveç masajı mutlu son esas amacı, bölgesel olarak ya da tüm vücuda uygulanabilen masaj hareketleri ile dinç ve pozitif bir etki yaratmakla birlikte, kişinin kendini hafiflemiş, arınmış, huzurlu ve dingin hissetmesini sağlamaktır.Bu etkileri yaşamak ve güne daha pozitif bir başlangıç ile merhaba demek istiyorsanız doğru adrestesiniz.