Nuru Masajı

Nuru Masajı

Temel olarak ağrıları dindirme ve ödem nedeniyle oluşan şişliklerin giderilmesini sağlamak amacıyla yapılır. Ancak yaralanmalar ve kazalar sonucu oluşan burkulmaların iyileşmesinde, kasların gevşemesinde de masaj yöntemi uygulanır. Çeşitli aktiviteler öncesinde uygulanan masaj kan dolaşımına etki edeceği için kasların hafif şekilde ısınmasında ve hızlı çalışması konusunda da faydalı olabilmektedir.

Nuru Masajı Teknikleri Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve nuru masajı uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır. Süre yaklaşık 30 dakikadır. 

İşiniz gereği uzun süre Nuru Masajı Çeşitleri  ayakta durmak zorunda kalanlar için tavsiye ettiğim masaj türüdür. Lokal masaj olarak vücudun bir bölümüne yani ayaklara yapılan bir masajdır. Bacaklarınızı son derece rahatır nuru masajı nasıl yapılır ve ağrıları giderir. Ağrıların oluştuğu kas üzerinde reflexoloji noktalarına da basınç uygulanır.

Masaj, masaj yapılan insanın sağlığı üzerinde pek çok yararlı etkide bulunur; kan dolaşımını düzenler, kasları gevşetir, sindirime yardımcı olur ve lenf sistemini harekete geçirerek atık maddelerin boşaltımını hızlandırır. Bunlar, ilgi ve şefkat gösterildiğini hissetmenin getirdiği etkilerle birleştiğinde günümüz ilaçlarınınkiyle kıyaslanamayacak kadar olağanüstü bir iyileşme sağlar. Mandara masajı yaptırdığınızda bunu iki kat daha fazla hissediyorsunuz. Mandara masajı kendinizi cennete hissetmek gibi bir şey. İki masör aynı anda ve birbirleriyle son derece uyumlu bir biçimde size masaj yapıyor. Masörlerden biri baş tarafınızda, diğeri ayaklarınızın olduğu yerde duruyor.

Ayak tabanında vücudun Nuru Masajı Bilgileri bütün organlarıyla bağlantılı olan sinir uçları ve sinir bölgeleri anatomik olarak bilinmektedir.

Masajda özellikle ayaklar Nuru Masajı Faydaları , eller ve kulaklarda noktalara belirlenmiş olan tip ve dozajlarda masaj uygulayarak, birçok rahatsızlıkların iyileşmesinde yardımcı rolü vardır. Yorgun kaslar, vücuttaki gerginlik, psikolojik sorunlar, sebepsiz ağrılar, ayaklardaki ağrılar ve buna benzer yüzlercesine etkisi vardır.

Özellikle turistlerin ilgisini çeken hamam geleneksel yöntemlerle yapılan banyodur. Hamam tam anlamıyla bir Türk ritüelidir. Bu ritüelden hiç vazgeçilmemiş aksine modernleştirilmiştir. Nuru Masajı Nasıl yapılır Hamam hizmetleri arasında gerekli olan malzemelerin temini gelir. Şort, terlik, havlu, kese, sabun gibi malzemeler müşterilere verilir. Her müşteriye özel kilitli oda tahsis edilir. Bu odalarda ihtiyaçları karşılayacak donanım bulunur. Nuru Masajı Salonları Özel kilitli kasa hizmeti de verilir.